Tipy na výlet

Sjezdové lyžování - Ski areál SEVERÁK - V areálu, který se nachází v centru Hrabětic  (200 m od apartmánu), naleznete 10 lyžařských vleků a jeden pojezdový koberec. Středisko nabízí velmi žádanou víkendovou školičku lyžování, výbornou gastronomii a pro nejmenší kvalitně vybavenou herničku.

Běh na lyžích - Jizerská magistrála - Napojení na trasu cca 100 m od apartmánu! Přes 180 km strojově upravovaných běžeckých stop. Největším nástupním místem je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v nedalekém Bedřichově.

Pěší turistika - v okolí Hrabětic je spousta krásných cílů, které stojí za to navštívit. Většina z nich je stranou od rušných komunikací. Za návštěvu rozhodně stojí rozhledny SlovankaKrálovka, ze kterých jsou vidět za dobrého počasí nejen celé Jizerské hory, ale i vrcholky Krkonoš. Dále se můžete vydat na Josefodolskou přehradu nebo protrženou přehradu Bílá Desná, která byla zpřístupněna v r. 2016.

Cykloturistika - Jizerské hory jsou ideálním místem pro cykloturistiku. Na své si přijdou cyklisté začátečníci, kteří nechtějí překonávat příliš velké výškové rozdíly, stejně jako sportovci, kteří od vyjížďky do hor očekávají náročný výkon. V okolí je několik cyklotras, dvě z nich procházejí Hraběticemi.

  • Bobová dráha v Janově nad Nisou - netradiční zážitek pro malé i velké.
  • Ještěd - dominanta Libereckého kraje, která se stala stavbou století. Na vrchol (1012 m.n.m.) Vás vyveze unikátní lanovka.
  • Centrum Babylon v Liberci - Aquapark s rozsáhlým Wellness centrem, Lunapark s celoročními pouťovími atrakcemi, IQ park a mnoho dalšího.
  • Dinopark v Liberci - 70 modelů prehistorických zvířat, 4D kino, dětské paleontologické hřiště, velký robotický model Tyranosaura.
  • ZOO  a Botanická zahrada v Liberci - nejstarší na území bývalého Československa.
  • Sklárna a minipivovar Harrachov - pivovar s restaurací, ze které je možné prosklenou stěnou sledovat ruční výrobu skla, pivní lázně, muzeum skla.